Play Video

SSL Sertifikası Nedir? | GoDaddy

SSL sertifikasının ne olduğunu ve ziyaretçilerinizin web sitenize duyduğu güveni nasıl artırabileceğini keşfedin. SSL, Google aramalarındaki sıralamanızı bile iyileştirebilir! Daha fazla bilgi ve kendi SSL web sitesi mührünüzü almak için: http://go2l.ink/1sVe

Güvenlik, internette iş yapan herkes için çok önemli bir konu. SSL sertifikası sayesinde, müşterilerinizin ve işinizin güvenliğini nasıl koruyabileceğinizi keşfedin.

Bazı web adreslerinin “http”, bazılarının ise “https” ile başladığına hiç dikkat ettiniz mi? Aralarındaki fark, “https” ile başlayanların SSL ile korunuyor olmasıdır.

Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelen SSL; kredi kartı, kimlik bilgileri, kullanıcı isimleri ve şifreler gibi hassas bilgileri siber suçlulardan koruyan bir teknolojidir.

Web siteleri ve web sunucuları arasında aktarılan verileri şifreleyerek veya karıştırarak, bunların başkaları tarafından ele geçirilmesini önler. Verilerin şifreleri, sadece ilgili alıcıya ulaştığında çözülür.

Online satış yapmadığınız için SSL’ye ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız, tekrar düşünün. SSL sertifikanız; ziyaretçilerinize, web sitenizin gerçek ve doğrulanmış sahibi olduğunuzu gösterir. Güvenlik konusunu ciddiye aldığınızı göstermek, güven kazanmanın en iyi yollarından biridir.

Web sitenize SSL eklemek için bir SSL sertifikası yüklemeniz yeterli. Web siteniz için GoDaddy’den SSL aldığınızda, web sitenize giren müşterilerinizin tarayıcı çubuğunda web sitenize gönderdikleri veya ondan aldıkları bilgilerin bilgisayar korsanlarından korunduğunu ifade eden bir asma kilit simgesi ve “https” yazısı görüntülenir.

Ayrıca ziyaretçilerinize onları koruduğunuzu göstermek için, sayfalarınıza bir SSL güvenli site mührü de ekleyebilirsiniz.

Bir avantaj daha: SSL sertifikası, arama sonuçlarındaki sıralamanızı da yükseltebilir. Google ve diğer arama motorları, tüm web sitesi sahiplerinin SSL’den faydalanmasını teşvik etmek amacıyla güvenli web sitelerini bu şekilde ödüllendirmektedir.

Unutmayın; hiçbir işletme, online müşterilerini ve itibarını bir SSL sertifikasıyla korumaya değmeyecek kadar küçük veya yeni değildir.