Play Video

SEO Nedir? | GoDaddy Türkiye

SEO nedir? GoDaddy, arama sonuçlarında görünür olmak için arama motoru optimizasyonunun önemini ve temellerini anlatıyor. Daha fazla bilgi için: http://go2l.ink/1vR3

Bizi Takip Edin
Facebook: https://tr-tr.facebook.com/tr.Godaddy/
Instagram: https://www.instagram.com/godaddyturkey/

“SEO” terimini bir yerden duymuş olabilirsiniz. Ama inanın, bu kısaltmada sizin için çok daha fazlası saklı. SEO’nun nasıl çalıştığını ve neden önemli olduğunu videomuzla keşfedin.

“SEO”, “Search Engine Optimization”; yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. SEO’nun amacı, Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarının organik (yani ücretsiz) sonuçlarında, web siteniz için mümkün olan en üst sırayı elde etmektir!

Her gün milyonlarca insan, internette ürün ve hizmet arıyor. Yıllarca süren araştırmalara göre, ilk iki sonuç sayfasının ötesine pek bakılmıyor. Ve genelde, sayfanın en üst kısmındaki bağlantılara tıklanıyor. İşte bu yüzden siz de ürün ve hizmetlerinizin sayfanın üst kısmında görüntülenmesini istersiniz.

Arama motorları algoritma denen karmaşık formüller ve işlemler kullanır. Ve internetteki milyonlarca siteyi bu şekilde analiz eder ve sıralar. Arama motorları için sinyal görevi gören bazı teknikleri uygulayarak, sitenizin bu algoritmalarla daha uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Arama motorları bu sinyalleri değerlendirir ve sitenizin diğer sitelere göre hangi sırada duracağını belirler. Bu sinyaller arasında anahtar kelimeler, meta etiketler ve diğer sitelerden sitenize yönlenen bağlantılar bulunur.

Arama motorlarının oldukça gelişmiş sistemler olduğunu unutmayın. Aranana en yakın ve güvenilir sonuçlar için, niceliği değil, niteliği analiz ederler.

Sitenizin optimizasyonu için ilk adım, hedef kitlenizi değerlendirmektir. Hedef kitleniz kim? Sitenizi ziyaret ettiklerinde ne görmek ve öğrenmek istiyorlar? Ürün ve hizmetlerinizi aradıklarında daha çok hangi kelime veya cümleleri kullanıyorlar?

Bu bilgileri kullanarak hedef kitlenizin ilgisini hep üstünüzde tutacak ve onları harekete geçirecek güçlü, etkili içerikler oluşturabilirsiniz. Unutmayın; web sitenizi okunurluğu zorlaştıracak ve içeriğin çekiciliğini azaltacak anahtar kelimelerle doldurmak, sıralamanızı yükseltmez, aksine düşürür.

Sitenizi, insanların sosyal medyada kolayca paylaşabileceği bir hale getirmek de optimizasyonun bir başka yoludur. Sitenize Facebook, Twitter, Pinterest ve diğer sosyal medya siteleri için bağlantılar ekleyerek sitenizin bu mecralarda daha çok paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Geri bağlantı kullanımı da sitenizin sıralamasını yükseltir. Geri bağlantılar, bir başka siteye, sizin sitenize yönlendirme amaçlı bir bağlantı konmasıyla oluşur. Arama notları bu geri bağlantıları dikkate alır. Ancak, bir sürü rastgele sitenin sizin sitenize bağlantı vermesi arama motoru sıralamanızı iyileştirmez. Burada da kalite ve arama konusuna yakınlık önem taşır.

Bunların tümü size karmaşık ve çok zaman alan şeyler gibi geliyorsa; evet, bazen böyle olabilir. Ancak unutmayın ki GoDaddy Arama Motoru Görünürlüğü aracı ve SEO Hizmetleri gibi otomatik araçlar ve uzman hizmetleri, her şeyi sizin için en kolay hale getirebilir.

Bir web sitesi olan herkes, arama motorlarının tercih edilen sonucu olmak ister. Öyleyse, optimizasyon için geç kalmayın!

#godaddy #seo #searchengineoptimization