Play Video

Kod İmzalama Sertifikası Nedir? | GoDaddy

Kod imzalama sertifikası nedir? Kod imzalama sertifikaları ile kendinizi ve başkalarını nasıl koruyacağınızı öğrenin. Ayrıntılı bilgi için https://tr.godaddy.com/web-security/code-signing-certificate sayfasını ziyaret edin.
Kod imzalama sertifikası, yazılımcılar tarafından kullanılan bir dijital sertifikadır. Programlar bu sertifikayla dijital olarak imzalanır, böylelikle yazılımınızın hiçbir değişikliğe uğramadığı veya kodlarınızla oynanmadığı herkese gösterilmiş olur.
İnternet virüslerin ve kötü amaçlı yazılımların işgali altında. Bu nedenle İnternetten indirilen uygulamalara ve sürücülere güven duyulmaması çok da şaşırtıcı değil. Microsoft Windows ve diğer işletim sistemleri, kullanıcıları bir program yüklediğinde güçlü uyarı mesajları gösterir, siz de görmüşsünüzdür. Bunlar, program indirirken ekranda çıkan ve kabul etmeniz gereken bu “Bilinmeyen Yayımcı” uyarılardır.
Ancak GoDaddy gibi güvenilir bir Sertifika Kuruluşu tarafından doğrulanan programlarla indirme sırasında bu can sıkıcı ve hatta gereksiz güvenlik mesajlarından kurtulabilirsiniz. Böylece son kullanıcılar indirmeye çalıştıkları programla ilgili herhangi bir şüpheye de düşmez.
GoDaddy Kod veya Sürücü İmzalama Sertifikası da SHA-1 veya SHA-2 şifrelemesiyle programcıların kodlarını korur.
Yazılım geliştiriyorsanız, Kod İmzalama Sertifikası sayesinde son kullanıcılara kodunuzun güvenli olduğunu göstererek güven kazanın.
Hemen alın ve kodunuzun gücünü gösterin!